otrdiena, 2009. gada 22. decembris

Mans Viedoklis Par AVATARU

Tikko atnācu mājās no filmas AVATARS, lai gan sākumā es nevēlējos iet uz šo filmu, jo treileris mani vispār neiespaidoja, tik atstāja pirmo negatīvo iespaidu par filmu. Vakardien @twitter daudzi rakstīja, ka iet uz AVATARU un es padomāju, ja jau bieži vien citu viedokļiem nepiekrītu, tad saprast, vai filma ir laba, varēšu tikai es pats, aizejot un to noskatoties.
Sākšu ar to, ka filmas sižets nav nekāda bomba, jo tas ir diez gan paredzams un vairākas reizes nodrillēts. Piemēram, pēdējās cīņas aina ir redzēta neskaitāmas reizes dažādās filmās - ļaunais tēls cīnas pret galvenā varoņa draudzeni, galvenā varoņa draudzene kaut kur iestrēgst, tad atnāk pats galvenais varonis, kurš cīnās pret ļauno tēlu. Cīņa ir episka, līdz ļaunais tēls saķer galveno varoni, gandrīz viņu nogalina, līdz brīdim, kad galvenā varoņa draudzene ir tikusi ārā no slazda un nogalina ļauno tēlu :) Tadā! Un šo visu (noslēdzošo cīņu) varēja paredzēt jau filmas vidū.
Neskatoties uz paredzamību un "eu, es to jau kaut kur esmu redzējis!" bija arī diez gan labas ainas, kurās skatītājs var izjust naidu pret cilvēces nežēlīgumu utt.
Man likās jocīgi arī daži sīkumi. Kā piemēru minēšu galvenā varoņa ratiņkrēslu - ratiņkrēslu varēja pārvietot ar roku palīdzību par spīti tam, ka apkārt staigāja roboti, lidoja kosmoskuģi un vēl visādi tehnikas brīnumi, bet tas tāds sīkums vien ir.
Droši vien domājat, ka filmu vēlos nolikt no galvas līdz kājām, bet tā nav :) Paslavēt varu specefektus, jo tie tik tiešām man, kā parastam skatītājam, kurš no tā nekā nesaprot, likās iespaidīgi! Skaisti skati pārtop par graustiem vienā mirklī un tas viss liekas daudz maz reāli. Pie Pandoras (tā sauca vietu, kur notika darbība) iedzivotājiem arī ir diez gan daudz piedomāts tieši kustību un vaibstu ziņā, bet ko nu man runāt par specefektiem un datora tehniku, ja es neesmu pro šinī jomā!
Filma manā skatījumā ir normāla/laba. Es tomēr vairāk gaidu sižetu nevis satriecošos specefektus, bet neiesaku jums tagad pilnībā ietekmēties no mana viedokļa, jo šad tad esmu diez gan skeptisks pret dažādiem pasākumiem utt :) Bet ja vēlaties dzirdēt manu ieteikumu, tad lūk arī tas ir: uz filmu varat iet, varat arī neiet. Ja neaiziesiet, tad nekas traģisks nebūs noticis :)


Peace,
Ralfs (es skatos arī filmas)

1 komentārs:

  1. gluži manas domas! nav nekas diži zaudēts, arī neredzot Avataru, lai arī ar radošo domāšanu un skaistu fantāziju filmes veidotājiem viss ir kārtībā! :)

    AtbildētDzēst